Srazy

leták

... na které buďtež srdečně zváni všichni - jak žongléři, bubeníci, amatéři, kteří nejsou si jisti a chtějí si žonglování s ohněm vyzkoušet, jakož i pozorovatelé, kteří na uklidňující ohnivé kruhy svůj zrak spočinout nechají.

V případě deště se sraz nekoná.
Panicline: 724-184-028

Kunratická zřícenina (mapy.cz, googlemaps)

Wednesday 3. 5.

Třetí letošní setkání nás zavede na Nový hrad u Kunratic (též Nový hrádek nebo Hrádek, německy Wenzelsburg, v minulosti také Wenzelstein). Nebojte, zůstáváme v Praze! Jedná se o zříceninu královského gotického hradu v Kunratickém lese. Roku 1411 ho nechal vystavět Václav IV., syn Karla IV., který ho již od dalšího roku začal využívat. Bohužel ne dlouho, roku 1419 zde panovník zemřel na infarkt. O dva roky později hrad oblehli, dobyli a vypálili pražští husité. Od té doby chátrá, stal se zdrojem stavebního materiálu a na konci 19. století byl srovnán se zemí do úrovně sklepů, protože zdi byly nestabilní a nebezpečné pro děti, které si sem chodily hrát. Dodnes se zachovaly jen skromné zbytky zdí obdélného paláce a věže. V předhradí jsou stále patrné zbytky husitských valů z doby obléhání hradu. Od roku 1934 prochází přes zříceninu trasa každoročního přespolního běhu Velká kunratická. Výstup od Kunratického potoka k Hrádku (jak se mezi závodníky a organizátory Nový hrad označuje) je nejtěžší a nejobávanější, ale pro mnohé závodníky i nejlákavější místo celého závodu.

Tribo Fuego toto místo se svým ohnivým srazem navštívilo poprvé a naposled v létě roku 2006, kdy jsme kvůli navigačním zmatkům (tenkrát se ještě na GPS a online mapy moc nehrálo;) velmi dlouho bloudili potmě v dešti v lese a místo nemohli najít. Myslíme, že ti, kdo na tomto srazu tenkrát byli, na něj doteď nezapomněli. A doufáme, že si to spolu užijeme i letos! :)

100. sraz bubeniku a fireshow, zricenina Hradek, Kunraticky les, 30. 8. 2006 (fotogalerie)

Prosíme účastníky o alespoň základní principy společného fungování a respekt k místu. Tzn. uklízejte odpadky a chovejte se jako lidi. Při případné návštěvě PČR nevyvolávejte zbytečné konflikty.