Srazy

leták

... na které buďtež srdečně zváni všichni - jak žongléři, bubeníci, amatéři, kteří nejsou si jisti a chtějí si žonglování s ohněm vyzkoušet, jakož i pozorovatelé, kteří na uklidňující ohnivé kruhy svůj zrak spočinout nechají.

V případě deště se sraz nekoná.
Panicline: 724-184-028

Dívčí hrady (mapy.cz, googlemaps)

Wednesday 29. 5.

Další, tentokráte již pátý, sraz bubeníků a fireshow nás přivede na Dívčí hrady. Toto místo v mnohém z nás vyvolá vzpomínku na Jiráskovy Staré pověsti české. Jak to opravdu bylo se Šárkou, Ctiradem a Vlastou, už se asi těžko dozvíme, z hradu se nedochovaly žádné zříceniny. Příběh připomínající antické Amazonky se od Kosmase, přes Dalimila až po Jirkáska značně měnil. Naštěstí my na srazech žádný boj o nadřazenost jednoho z pohlaví vést nemusíme. Zajímavá je i mladší historie tohoto místa. Francouzský inženýr a paleontolog Joachim Barrande zde údajně našel první české zkameněliny, jejichž výzkumem se stal celosvětově známým. Po okraji kopce se můžete přes několik vyhlídek dostat až k vrchu Děvín a Hlubočepským plotnám, které se dají využít i ke sportovnímu lezení, a dále do Prokopského údolí, kde jsme se sešli před dvěma měsíci.

Prosíme účastníky o alespoň základní principy společného fungování a respektu k místu. Tzn. uklízejte odpadky a chovejte se jako lidi. Při případné návštěvě PČR nevyvolávejte zbytečné konflikty.

srazDivciHrady